Blog > Komentarze do wpisu
The New York Times rehabilituje się odnośnie “polskich obozów zagłady”

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich dzienników bo dawnej wpadce, prasowej postanowiło zlecić swoim dziennikarzom specjalne zalecenia odnośnie delikatnych tematów, w tym II Wojny Światowej, a zwłaszcza obozów koncentracyjnych.
Jakiś czas temu w tej prestiżowej amerykańskiej gazecie można było przeczytać, że obóz Dachau, leży na terenie Polski i nazwali go “polskim obozem zagłady”. Oczywiście wywołało to falę poruszenia i ostrej krytyki odnośnie tej gazety i artykułu. Polacy oraz ludzie, którym zależy na prawdzie historycznej podpisało się pod listem, który jest skierowany to redakcji NYT. Na chwilę obecną podpisało go prawie 230 tyś. ludzi, w tym dawni prezydenci RP, wielu kluczowych polityków, artystów, głowy kościoła oraz naczelni rabini wraz z ocalałymi z holocaustu. List podpisały również osoby, które cieszą się światowym prestiżem – między innymi historyk Norman Davies.Większość osób jest zadowolona z postępowania redakcji poprzez wprowadzenie dla swoich dziennikarzy zaleceń odnośnie tej tematyki. Jest to początek walki o właściwą historię. Jeszcze zostały francuskie podręczniki do historii, gdzie jest również napisane: “polskie obozy zagłady”.
Historię trzeba szanować i pielęgnować, nie można jej poddawać kłamstwom i zakłamaniom, zwłaszcza historię II Wojny Światowej. Musimy walczyć o prawdę – aby nie oczerniać naszego kraju, który wiele wniósł w tej straszliwej wojnie oraz o prawdę (między innymi zbrodnia katyńska). Musimy się zmobilizować i działać.

środa, 11 maja 2011, baakedr

Polecane wpisy

Twoje Miasto Za Pól Ceny